Brezplačni webinar: Kronična bolečina – zakaj je tu in kaj lahko naredimo?

Spoštovani,

vabimo vas, da se nam pridružite na novem spletnem predavanju “Kronična bolečina – zakaj je tu in kaj lahko naredimo?”, ki bo potekal  v četrtek, 7. novembra 2024, ob 17. uri na povezavi prek Zooma.

Za ogled brezplačnega webinarja je potrebna vnaprejšnja prijava. Prijavite se – TUKAJ.

POMEMBNO IN NOVO: za ogled webinarja je potrebna predhodna registracija v orodju Zoom. Navodila o registraciji prejmete po prijavi na webinar. 

Program

Ne le osebe z revmatičnimi boleznimi, ampak tudi drugi se lahko srečujejo z bolečino. Eno je zelo huda akutna bolečina, ki nas popolnoma ohromi, da ob njej ne moremo ne misliti ne delati. Drugo pa je dolgotrajna (kronična) bolečina, ki morda kljub »uspešnemu« zdravljenju osnovne bolezni lahko nenehno vztraja nekje v ozadju, nas dela utrujene, razdražene, nezadovoljne …, nam poslabša kakovost življenja.

Helena Jamnik, dr. med., z URI SOČA je strokovnjakinja, ki nam bo pomagala razumeti, zakaj do bolečine pride, na kaj vse vpliva in tudi kaj lahko naredimo, da jo zmanjšamo in življenje olajšamo. Spoznali bomo, kaj pomeni biopsihosocialni pristop k zdravljenju in rehabilitaciji bolečine.

Govorci

  • Predavala bo Helena Jamnik, dr. med., spec. fizikalne in rehabilitacijske medicine. Univerzitetni rehabilitacijski inštitut Republike Slovenije – Soča.
  • Dogodek bo moderirala Urša Blejc, izvršna urednica Medicine danes.

Vprašanja lahko tudi vnaprej pošljete na naslov urska.blejc@medicina-danes.si.

Predavanje pripravlja Društvo revmatikov Slovenije, vabljeni pa ste tako revmatiki kot vsi drugi, ki živite z bolečino in želite o tem izvedeti več. Po koncu predavanja bomo odgovarjali tudi na vaša vprašanja.

Udeležba je brezplačna.

Lepo vabljeni, da se nam pridružite v četrtek, 7. novembra 2024, ob 17. uri.

Za ogled brezplačnega webinarja je obvezna vnaprejšnja prijava.

Uredništvo revije VIVA, medicina@ljudje in Društvo revmatikov Slovenije